Thursday, October 1, 2009

Kui Savisaar saab enamuse, kaovad Tallinnas kõik linnaosad!

Viimasel ajal on räägitud, otsekui Tallinnas suuri kohalike valimiste teemasid arutada polegi. miks ei ole, on küll. Vaatleme neid viies blogikirjutises järjestikku.

Esiteks, linnaosade säilimisest. Eksivad need, kes arvavad, et Tallinn tühistas oma otsuse linnaosad kaotada, kui sai selgeks, et Riigikohtu otsus ei võimalda neil üht valimisringkonda teha.
Keskerakond lükkas lihtsalt linnaosade kaotamise küüniliselt edasi. järgmisele päevale 2011 aasta märtsikuus, mil toimuvad Riigikogu valimised. Seega on Tallinlaste kätes otsus, kes saavad linnas enamuse. Keskerakonna enamuse puhul jääb see otsus jõusse ning Nõmme, Pirita, Kesklinna ja teised linnaosad kaovad. Kui enamuse saavad erakonnad kes ei toeta linnaosade kaotamist (IRL Ref, Sotsid, rohelised), siis see määrus tühistatakse.

Keskerakond soovib neil valimistel kontrolli alla saada ka Maardu. Kui Bõstrov enne neid valimisi veel keeldus Tallinnaga liitumast, siis on tõenäoline, et pärast valimisi ta sellele enam nii vastu ei ole ning Maardu valimistulemus teeb ta rohkem Keskerakonnast sõltuvaks. Samamoodi, nagu on edasi lükatud linnaosade kaotamine, olen kindel et edasi on lükatud ka Tallinna ja Maardu liitmine. See on Savisaarele vajalik lisaks enne järgmisi Riigikogu valimisi. Seega, Suur-Maardu moodustamine on samuti põhimõtteline valiku koht praegustel Tallinna kohalikel valimistel. Kui võidab Savisaar, tehakse katse see uuesti moodustada.

Savisaar kavatseb võidu saamisel Tallinnas betoneerida institutsioonide kaudu selle jäädavalt. Kaks eelnevat juhtuvat ohtu on üksnes kaasnähud. Kinnitan, et mingit rõõmu neist linnaelanikud ei tunne.

No comments: